İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sony elektrikli otomobil üretti

Japon teknoloji devi Sony, CES 2020 fuarında Vision-S isimli elektrikli otomobilini tanıttı.

Vision S isimli bir prototip otomobil tanıtan Sony, araca değil ama aracın üzerindeki teknolojilere odaklandı. Üzerinde Sony’nin geliştirdiği sensörlerin ve akıllı sistemlerin yer aldığı otomobilin üretime gireceği veya satışa çıkıp çıkmayacağı da belirtilmedi.

Aracın kokpiti boydan boya dokunmatik ekrandan oluşuyor ve sürücüyle yolculara ekran üzerinden sürekli bilgi akışı sağlıyor.

Sony’s CEO’sı Kenichiro Yoshida da, odağımızı geleceğin mobil platformlarındaki teknolojileri hızlandırmaya/güçlendirmeye çevirdik açıklamasını yaptı.

Ancak Sony’nin bu prototip üzerinden otomobil üreticilerine kendi akıllı otomobil teknolojilerini tanıtıp pazar oluşturmak istediği düşünülüyor.

Aracın önünde yer alan kamera sensörleri ise, otonom sürüş konusunda araçların ihtiyaç duyduğu yüksek çözünürlüklü görüntü analizine destek olacak şekilde tasarlanmış.

Bu kameralar aynı zamanda bugünün araçlarında, park asistanı veya trafikte sürüş asistanı olarak kullanımı da mümkün kılacak teknolojilerin kilit noktasını oluşturuyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »