İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Robotik teknoloji sektöründe okul-sanayi iş birliği

Geliştirdiği robotik teknolojilerle eğlence sektöründe adından sıkça söz ettiren DOF Robotics, bu kez de liseli öğrencilere kapısını açıyor. Bünyesinde bulundurduğu DOF Akademi, Okul-Sanayi İş Birliği Protokolü çerçevesinde Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile protokol imzaladı.

DOF Akademi, sektöre nitelikli iş gücü sağlamak ve öğrencilerin işi yerinde öğrenebilmesine katkı sağlamak amacıyla Okul Sanayi İş birliği Protokolü çerçevesinde Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile bir araya geldi. Öğrencilerin teknolojik yenilikleri yerinde görüp takip edebilmelerini, mesleki eğitimde okul ve sektör arasında uyumlu bir eğitimin sağlanmasını amaçlayan program, iş dünyası ile akademik dünya arasında köprü görevi görmeyi hedefliyor.

Robotik teknoloji, elektrik elektronik ve endüstriyel teknoloji alanlarında eğitim veren teknik üniversiteler ve meslek liseleriyle ilerlemeyi hedefleyen DOF Akademi, teknolojik iş birliği, deneyim paylaşımı ve istihdam odaklı iş birliği ile meslek okulları ve iş dünyasını bir araya getirmeyi planlıyor.

DOF Akademi iş dünyası ve meslek eğitimi öğrencileri arasında köprü olacak

Mustafa Mertcan

Gerçekleştirilen törende nitelikli iş gücünün yetiştirilmesinin önemine değinen DOF Akademi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Mertcan “Temel meslek eğitiminin üniversitelerde değil liselerde başlaması gerektiğine inanıyorum. Teknik bilgilerin ötesine geçip artık uygulama dönemine geçmemiz gerekiyor. Gelişen teknolojileri en yakından takip eden sektör olarak dünya standartlarına ulaşmamız adına işin ehli insanlarla çalışmaya başlayıp gelişim ve üretime katkıda bulunmalıyız” dedi.

Protokol imza törenin sırasında konuşma yapan Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Barış Saygılı ise “Böyle bir iş birliği içinde bulunduğumuz için mutlu ve gururluyuz. Mesleki eğitim alanında imzalanan protokol ile öğrencilerimiz daha sağlam bir altyapıya sahip olacaklar.” dedi. Okul konferans salonunda gerçekleştirilen imza törenine öğretmenler ve öğrenciler de katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »