İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Pakdemirli: Temel gıda ürünlerinde stok sorunu yok

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, temel gıda ürünlerinin üretim, stok ve tedarik zincirinde sıkıntısı olmadığını açıkladı.

Koronavirüs kaynaklı endişeler nedeniyle açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Temel gıda ürünlerinin üretim, stok ve tedarik zincirinde sıkıntı yok, önümüzdeki dönemde de beklenmiyor” ifadelerini kullandı.

Bakan Pakdemirli, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) stoklarında besici, yetiştirici, sanayici ve tüketicinin ihtiyacını karşılayacak yeterli miktarda ürün bulunduğunu bildirdi. 

Pakdemirli, yaptığı yazılı açıklamada yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Türkiye’de görülmesiyle ülke genelinde alınan tedbirlerin bir ileri aşamaya taşındığını aktardı.

“Haftalar öncesinden önlem almaya başladık”

Bakanlığının, Ticaret ve Sağlık bakanlıkları ile koordineli şekilde gerekli tüm önlemleri aldığına işaret eden Pakdemirli, “Tarım ve Orman Bakanlığı olarak dünyada Kovid-19 vakalarının görülmeye başlandığı tarihten itibaren olası senaryolar üzerinde çalışarak gerekli tedbirleri haftalar öncesinden almaya başladık.”dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »