İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Olay TV kapandı

Bursalı ünlü iş adamı ve eski devlet bakanı Cavit Çağlar’ın sahibi olduğu Olay TV ve Olay Radyo yayın hayatına son verdi. 

FT TÜRKİYE (BURSA) – 19 Aralık 1994’te yayın hayatına başlayan Olay TV ile 1995 yılında yayın hayatına başlayan Olay Radyo’nun yayınları dün itibarı ile durduruldu. Radyo ve TV’nin kapanmasıyla işten ayrılan gazeteciler, son kez Olay Medya Center önünde bir araya gelerek hatıra fotoğrafı çektirdiler.

İş adamı Cavit Çağlar’ın Eylül ayında gazete yönetimiyle İstanbul’da yaptığı toplantı sonrası Olay Gazetesi’nin 30 Eylül’de yayın hayatına son vereceği iddia edilmişti. Ancak TV ve radyosu kapanan Olay Medya Grubunda Olay Gazetesi’nin yayın hayatına şimdilik devam edeceği öğrenildi.

Eski bakanlardan Bursalı İş adamı Cavit Çağlar tarafından Bursa’da kurulan Olay Medya Grubu, Olay Gazetesi, Olay TV, Olay FM, Olay Trend markalarını barındırıyordu. Çağlar’ın ilk olarak Olay Gazetesi’nin 1987’de kurulmasıyla başlayan medya yatırımları Olay TV’nin 1994’te açılmasıyla devam etmişti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »