İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kemal Tanca da “Konkordato” dedi

1950 yılında kurulan ünlü ayakkabı markası Kemal Tanca’nın da konkordato ilan ettiği bildirildi. Tanca’nın müracatı üzere mahkemenin konkordato talebini incelemek üzere ünlü ayakkabı markasının mali tablosunu incelemesi için bilirkişiden rapor istediği öğrenildi.

Türkiye çapında yaklaşık 130 ayakkabı mağazası bulunan Kemal Tanca’nın konkordato talebiyle mahkemeye başvurduğu öğrenildi. Markanın sahibi Tamer Tanca’nın avukatı aracılığıyla İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi’ne başvurarak konkordato talebinde bulunduğu bildirildi. Talebi değerlendiren mahkemenin başvuru tarihinden itibaren 90 günlük süreyi aşıp aşmadığı, ibraz edilen mali tablo ve belgelerin mevzuat hükümlerine uygun şekilde düzenlenip düzenlenmediği ve konkordato talep eden davacıların (markanın) borçlu olduğu kişilerin sayısı ile konkordatoya tabi borç miktarının tespiti konularında dosya üzerinde bilirkişi incelemesi yapılmasına karar verdiği öğrenildi.

Buna göre mahkeme geçici konkordato talebinin en kısa sürede değerlendirilip sonuçlanması için bilirkişiden gelecek ön talebi bekliyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »