İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeir Dışişleri Bakanlığına uyarı gönderdi

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeir, çok uzun bir süre Dışişleri Bakanlığı da yapmış, Türkiye’ye ve Türklere karşı sıcak yaklaşımları olan bir kişidir. Kendisi çok uzun bir süredir de benim dostumdur.

Frank Walter Steinmeir devrede

Frank Walter Steinmeir uzun zamandır Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas’ın Türkiye’ye karşı bu ikircikli tavrını karşı bir uyarıyla Türkiye’nin de bu yasağın kalktığı 31 ülke listesine arasına alınmasını istedi. Son olarak İngiltere, Fransa, İtalya ve İspanya’ya gidebilen turistlerin Türkiye’de de güvenceli bir tatil yapabileceğini dile getiriyor. Fakat son zamanlarda Türkiye’de vaka sayısının yeniden artmasın maalesef Heiko Maas’ın tutumunu pekiştiriyor.

Almanya ve Türkiye’de Almanya konusunda  multiplikatör olarak nitelendirebileceğimiz insanlar Alman Dışişleri Bakanına mektuplar yazıyor, baskı kurmaya çalışıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın devreye girmesi gerekiyor

 Bu başarılı olur mu bilemiyoruz ama hedef Türkiye’ye getirilen çekincenin en geç 15 Temmuz’da kaldırılmasına yönelik. Türkiye’deki tur ve paket satışları yapan kuruluşlar ve Antalya’daki otel sahipleri Almanya kökenli Türklerden önemli bir gelir elde ediyor. Bu konuda atılım yapmaları şart. Almanlar ve Almanyalı Türklerin harcama bakımında önemli gelirler elde ettiğimiz iki gruptur. Bu durumda Sayın Cumhurbaşkanı’nın harekete geçmesi gerekiyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »