İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

AB Türkiye’ye kapıları iki açıdan da kapıyor buna karşı biz ne yapıyoruz?

Avrupa Birliği kapıları ciddi bir şekilde Türkiye’ye kapıyor. AB ülkeleri artık Türkiye’ye turist göndermeme konusunda kararlı gözüküyorlar. Bunun dışında AB, Türkiye’den gelecek insanları da aynı Rusya, Çin ve Hindistan gibi ülkelere yaptığı gibi içeri almıyor. Artık AB ülkelerine vize alıp gitmek hayal oldu. Buna karşılık Türkiye ne yapıyor?

Çavuşoğlu ve Ersoy’un Maas ile görüşmesi etkili olmayacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu hala biz AB’ye bu kadar sağlık malzemesi yolladık, bize bu yapılan çok ayıp diyor. Kültür ve Turizm Bakanı olarak varlığı hiç belli olmayan, ETS’nin sahibi ve otellerini genişletmek için araziler alan Ersoy’da, Çavuşoğlu ile birlikte Heiko Maas ile görüşmeye gidiyor. Bunun şimdiden fiyasko olacağını bilmemiz lazım. Yapılması gereken iş, ilk önce randevu alıp Alman Cumhurbaşkanı’na daha sonra ise ısrarla Alman Başbakanı Angela Merkel ile görüşülmesi olmalıydı.

Rusya ve AB koronavirüs bahanesi ile turistlerin önünü ortak bir mantalite ile kesti

Fakat bizim iki bakanında gücü buna yetmiyor. Bugün Avrupa’da öğrenim yapmak için okullarından kayıt belgesi almış öğrencilerimiz de okullarına gidemiyor. Bu olay çok ciddi bir olay, eskiden Schengen Vizesi ile yolunu kestikleri Türkleri AB, şimdi Koronavirüs çerçevesinde ülkesinde görmek istemiyor. Turistlerinde gelmesini önlüyor. AB ve Rusya ortak bir mantaliteyle Türkiye’ye turist göndermiyorlar. Bizde Ukrayna’dan gelen ilk turist kafilesine seviniyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ağırlığını koymalı

Bugün başlayan Angela Merkel’in dönem başkanlığı ile ciddi bir şekilde gerek AB Komisyonu Başkanı Ursula Von Der Leyen ile gerek Angela Merkel ile konunun önemini anlatıp olayların değişmesinin sağlanmasını gerçekleştirmeli. Cumhurbaşkanı’nın ciddi bir şekilde bir Almanya ve Brüksel seferi yapması şart. Turist için Çavuşoğlu, Ersoy ikilisini yalvar yakar Heiko Maas’a yollamak Türkiye’nin önünü açmayacak. Bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın atılım yapması lazım, bu 6 ayı harcamayalım, bundan sonra ne AB’den bize insan gelecek, ne de bizden AB’ye insan alacaklar. Bu konuda Yunanistan, Güney Kıbrıs ve Fransa, Türkiye karşıtlığını her geçen gün daha da arttırıyorlar.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »