İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Perdeler 13 Aralık’ta kadınların var olma mücadelesini onurlandırmak için açılacak

Açı Lisesi “Kadın Dans Tiyatrosu” topluluğu, kadınların cinsiyet ayrımcılığı ile mücadelesine dikkat çekmek, maruz kaldıkları zorluklara farkındalık yaratmak için sahneye çıkmaya hazırlanıyor. Şiddete maruz kalmış üç kadının gerçek öyküsü ele alınarak dansa uyarlanan “KADIN” isimli dans performansı, İstanbul Dolmabahçe Rotary Kulübü sponsorluğunda 13 Aralık saat 20.00’da Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi’nde sergilenecek. 

Açı Lisesi öğrencileri tarafından kurulan “Kadın Dans Tiyatrosu” topluluğu kadınların hayattaki mücadelesine ortak olmayı ve sessiz kalmamayı amaçlıyor. Biri ülkemizden olmak üzere, dünyanın üç farklı yerinden üç farklı kadının şiddet ile mücadelesinin gerçek hikâyelerinin anlatıldığı “KADIN” isimli dans performansı farkındalığı artırmak adına seyirciyle buluşuyor.

Senaryosundan, kostüm tasarımına, dansçılarından, film ekibine kadar gönüllü öğrenciler tarafından düzenlenen bu anlamlı performans, 13 Aralık’ta ikinci kez seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor. Kadın Dans Tiyatrosu Biletix tarafından biletleri satışa sunulan ikinci performansıyla daha geniş bir kitleye ulaşmayı ve kadınların toplumda var olma mücadelesine destek olmayı amaçlıyor.

Her gösterinin geliri farklı derneklere bağışlanıyor

İstanbul Dolmabahçe Rotary Kulübü sponsorluğunda Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi’nde sergilenecek gösterimden elde edilen tüm gelir Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’na (KEDV) bağışlanacak. 30 Mayıs 2019’da gerçekleşen ilk gösterisinin gelirlerini Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı’na (TOÇEV) bağışlayan organizasyon, bundan sonra gerçekleşmesi planlanan 3 ayrı etkinlikte de farklı derneklere destek olmayı hedefliyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »