İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Los Angeles hava kirliliği için yardım bekliyor

A.B.D’nin Los Angeles şehri yöneticileri 2028 yılında düzenlenecek olan 2028 Los Angeles Olimpiyatları için birçok özel firmadan hava kirliliğine karşı destek istedi.

Los Angeles şehri hava kirliliğine karşı, 2028 Olimpiyat Oyunlarına ev sahipliği yapmadan önce sera gazı azaltımında yüzde 25’lik bir kesim yapılması, Nissan, Tesla, BMW, Audi, elektrikli otobüs yapımcıları Proterra ve BYD’den yardım talebinde bulunmaya hazırlanıyor.

Los Angeles Belediye Başkanı Eric Garcetti’ye göre, şehir, çevresindeki topluluklar, şirketler ve diğer kuruluşlar, “Sıfır Emisyon 2028” yol Haritası olarak ortaya konan ve önümüzdeki dokuz yıl için belirli hedefleri olan bir ulaşım elektrifikasyon ortaklığının bir parçası konumundalar.

Oluşturulan hedefler arasında, yolcu taşıtlarının ve yeni satılan araçların elektrikli olması, elektrikli araç şarj noktalarının çoğaltılması.

Garcetti, “Çevre kirliliğine karşı sıfır emisyonlu taşımacılık hedeflerimizi arttırmalıyız. Kamu-özel sektör ortaklığı çevre hassasiyeti açısından daha önemli hale gelmelidir.” açıklamasında bulundu.

Los Angeles bölgesi halihazırda ABD’deki elektrikli araçlar için en büyük pazarlar arasında yer almakta.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »