İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Elon Musk: Akıllı saat geçmişin teknolojisi

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, akıllı saat ürettiklerine dair haberleri yalanladı ve kurucusu olduğu çip teknolojisi şirketi Neuralink’in “geleceğin teknolojisi” olduğunu söyledi.

Elektrikli otomobiller ve güneş enerjisi çalışmaları üzerine haberler ve analizler yayınlayan ABD merkezli internet sitesi Clean Technica’nın Tesla’nın akıllı saat ürettiğine dair haberi, Tesla CEO’su Elon Musk tarafından yalanlandı. 

İnsan kafatasına takılacak çip teknolojisini geliştiren Neuralink şirketinin kurucusu da olan Elon Musk, Clean Technica’nın paylaştığı habere kendi Twitter hesabından yanıt vererek “Kesinlikle hayır. Akıllı saatler ve telefonlar geçmişin teknolojisi. Neuralink ise geleceğin” ifadelerini kullandı. 

Uzay araştırmaları şirketi Space X’in de CEO’luğunu yapan Elon Musk, geçtiğimiz günlerde kafatasına çip takılan domuzların hareketlerinin ekrana yansıtıldığı etkinlikte Neuralink’i ilk kez bir canlı üzerinde göstermişti. 

Clean Technica’nın haberinde ise Çin merkezli teknoloji şirketi Huami’nin kurucu CEO’su Huang Wang’in bir blog yazısı paylaştığı, bu yazıda Tesla ile yürütülen ortak çalışma sonucu üretilen ürünün 15 Eylül’de tanıtılacağı belirtiliyordu. 

Habere göre üretilen saat ile Tesla araçlar da yönetilebilecekti.  Neuralink Corporation, Elon Musk ve kurucu ekibi tarafından kurulan ve implante edilebilir beyin-bilgisayar arayüzleri geliştiren bir Amerikan nöroteknoloji şirketidir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.
Translate »