İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dünya Bankası’ndan Türkiye`ye destek

Dünya Bankası, Güvenli Okul ve Uzaktan Eğitim Projesi için Türkiye Cumhuriyeti’ne sağlanan 143,8 milyon euro tutarındaki krediyi onayladı.

Dünya Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre, Dünya Bankası bugün  Güvenli Okul ve Uzaktan Eğitim Projesi için Türkiye Cumhuriyeti’ne sağlanan 143,8  milyon euro (160 milyon ABD doları eşdeğeri) tutarındaki krediyi onayladı.

Proje, Kovid-19 pandemisi sırasında ve sonrasında eğitim sisteminin  okul çağındaki çocuklara e-öğrenme olanaklarını eşit bir şekilde sunma  kapasitesini arttırmayı amaçlıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dünya Bankası Türkiye Ülke  Direktörü Auguste Tano Kouame, kredinin onaylanmasına ilişkin şunları kaydetti:

“Kovid-19 acil durumu online eğitimin artık bir alternatif olmadığını,  bir gereklilik olduğunu kanıtlamıştır. Bu dönemde Türkiye’nin dijital eğitim  sisteminin kapsamını ve dayanıklılığını artırmasını desteklemekten büyük mutluluk  duyuyoruz. Proje aynı zamanda uzak bölgelerdeki çocuklar ve gençler, düşük  sosyoekonomik geçmişe sahip çocuklar, engelli çocuklar, mülteci veya anadili  Türkçe olmayan diğer çocuklar gibi kırılgan durumdaki çocukların ihtiyaçlarına  cevap vermeyi de amaçlıyor.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »