İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Almanyalı Türklerde moraller bozuk

İlginizi çekebilir

Almanyalı Türkler 5,4 milyon Türkün yaşadığı AB sınırları içinde sayıları 3,2 milyon olan ve Alman nüfusunun %4’nü oluşturan bir kitledir. İlk olarak bu insanlarımızın hayal kırıklıkları yaşamasının nedeni, bedelli emeklilikte ödedikleri ücret karşılığında eskiden SGK’dan emekli olurlarken şimdi kendileri maalesef bir sınıf aşağı sınıf düşürülerek BAĞKUR’dan emekli oluyorlar. Böylece bu insanlarımız cezalandırılmış oluyorlar.

İkinci olarak artık Türkiye’de herkes bedelli askerlik için müracaat edip çok uygun bir ödeme yaparken, Almanyalı Türkler bunun 4 mislini ödüyorlar.

Türkiye karşılıklı bilgilendirme sözleşmesine imza atmamalıydı

Son olarak da karşılıklı bilgilendirme kapsamında Türkiye’nin Almanya’daki insanlarımızın bütün banka bilgilerini Almanya’ya bildirecek olması bu insanlarımızın morallerini bozdu. Bu kapsamda Almanyalı Türkler ciddi vergi ödemek zorunda kalacaklar veya sosyal yardım alıyorlarsa bu konuda da cezalandırılmış olacaklar.

AKP’nin Avrupalı Türklere yaklaşımı cezalandırıcı

Türkiye bu konuda Almanyalı Türklerin değerini fazla bilmiyor. Özellikle son seçimlerde Almanya’da oyların %60’nı alan AKP, bu insanlarımızı neredeyse kendilerine oy verdikleri için cezalandıracak. Avrupa’daki Türklerin sorunları konusunda Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı fazla bir iş yapmıyor. Dışişleri Bakanlığı’nın da sahip çıkamadığı bu insanlarımız özellikle son yıllarda İslamafobi, ırkçılık ve Türkofobiye karşı mücadele veriyorlar.

Alman hükümet yetkilileri Almanyalı Türkleri özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hayran bir kitle olarak gördükleri için dışlayan bir tavır içerisinde Türkiye tarafından da dışlanan bu insanlarımız “iki camii arasında beynamaz kalıyorlar” bu konuda Türkiye ciddi adımlar atmalı ve bu olayları tekrar ciddi bir şekilde incelemelidir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.
Translate »